NOWA LOKALIZACJA PUNKTU SPRZEDAŻY

Ogrody Skalne


Ogrody skalne popularnie zwane alpinariami buduje się ze skał, kamieni i ziemi, po to by stworzyć złudzenie górskiego środowiska. Skalne rośliny zazwyczaj nie wymagają dużych opadów czy mocnego słońca. Osoby lubujące się w wędrówkach po górach próbują odtworzyć piękno napotkanej wtedy przyrody, tworząc własne ogrody skalne. Tak właśnie powstała moda na miniaturowe alpinaria.

OGRODY SKALNE

Prawidłowo założony ogród skalny nie wymaga zbyt intensywnej pielęgnacji. Nasi klienci często decydują się na

budowę własnych alpinariów, jednakże należy przyznać, że większe ogrody skalne są obiektywnie rzecz biorąc trudniejsze do zbudowania wymagając przy tym przestrzeni. Nasza usługa zakładania ogrodów skalnych daje możliwość stworzenia na zboczach ogrodów naszych klientów właściwych warunków dla różnorodnych roślin skalnych. Jak to przeważnie bywa, wśród roślin skalnych, jak i w przypadku innych części ogrodów, są rośliny które preferują bardziej i mniej słoneczne miejsca.

Prawidłowy ogród skalny powinien rozpocząć się od projektu ogrodu lub chociaż stworzenia listy roślin, które chcielibyśmy uprawiać.

Choć rośliny skalne raczej nie lubią zbyt dużej wilgoci w glebie, chętnie korzystają z wody w powietrzu, dlatego często ogrody skalne tworzy się w pobliżu oczka wodnego, co sprzyja rozwojowi roślin.

BUDOWA OGRODU SKALNEGO

Tworząc własne alpinarium należy pamiętać by zabezpieczyć odpowiednią ilość takich materiałów , a zazwyczaj są to:

  • Kamienie
  • Żwir
  • Gruboziarnisty piasek
  • Próchnicza ziemia

Należy zauważyć, że kamienie mogą zmienić pH gleby, na przykład do wapieni musimy dobrać rośliny, które lubią gleby zasadowe. Nasi doradcy korzystając ze swojego doświadczenia, doradzą Ci jak wykonać swój wymarzony skalniak.

OGRODY SKALNE – OD PROJEKTU PO WYKONANIE

Aby zbudować własne alpinarium potrzebne jest odpowiednie doświadczenie i wiedza, szczególnie dotycząca upodobań roślin górskich, tak przecież związanych z warunkami ekstremalnymi, jakie często panują w tych rejonach. Dlatego też u podstawy skalniaka należy ułożyć największe kamienie, przysypać je żwirem a na warstwie drenażowej ułożyć kompozycję z kamieni, które kształtem powinny ułożyć się w górskie zbocze, ale nie tak stromym, by uniemożliwić roślinom ukorzenienie się. Pomiędzy kamieniami należy podłożyć odpowiednią ziemię. Podłoże pod ogród skalny zazwyczaj dobiera się według zasady:

  • 5 części ziemi kompostowej
  • 3 części żwiru lub tłocznia
  • 1 część torfu

15

16

32

Dlaczego my?

Wieloletnie doświadczenie, działamy od 1995r. Naszą firmę tworzą profesjonaliści w dziedzinie kształtowania i kompozycji krajobrazu. Tereny zielone projektujemy i wykonujemy z pasją oraz ogromnym zaangażowaniem.

Kontakt

  • Centrum ogrodnicze:
    695 947 953
  • Projektant:
    603 898 414
  • Email:
    abies@abies-ogrody.pl
  • Adres:
    ul. Leyka 3/2 10-687 Olsztyn